top of page

Освітня діяльність

1363009896.jpg

ІНФОРМАЦІЙНА КАРТКА

Комунальний заклад:  Заклад дошкільної освіти «ДЗВІНОЧОК» Михайлівської сільської ради                                                                                     

Адреса:20811 с. Ребедайлівка вул. Кам’янська, 17/В, телефон 93-4-64               

E-mail: rebed-dnz@ukr.net

Директор: Зайцева Альона Василівна

Вихователі: Роздобудько Віта Олександрівна

                      Чумакова Анна Василівна

 

ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ ПРО ЗАКЛАД

 

 Заклад дошкільної освіти «ДЗВІНОЧОК» Михайлівської сільської ради діє згідно з основними положеннями Конституції України, Законом України «Про дошкільну освіту», Національною доктриною розвитку освіти України в ХХІ столітті, Положення «Про дошкільний навчальний заклад», «Про охорону дитинства», Конвенцією «Про права дитини», законами України «Про пожежну безпеку», «Про охорону праці», «Про забезпечення санітарно - епідеміологічних норм», Положенням про дошкільний навчальний заклад, а також згідно Базового компоненту дошкільної освіти, Колективної угоди між адміністрацією, профспілковим комітетом та трудовим колективом, Правил внутрішнього розпорядку, Посадовими  інструкціями та власного Статуту.

Заклад працював за Освітньою програмою для дітей від  2  до  7  років «Дитина» відповідно до Базового компоненту дошкільної освіти та Програмою розвитку дітей старшого дошкільного віку «Впевнений Старт»

ЗДО організовує освітній процес за природничим напрямком.

Режим роботи закладу: 5-денний, 10 годинний з 7-00 до 17-00.

 Заклад дошкільної освіти укомплектований педагогічними кадрами: 1 директор, 2вихователі.

     Особлива увага приділяється самоосвіті педагогічних працівників. Педагогічна робота здійснюється різнобічно: участь у МО громади, консультаціях, вивчення методичної та психологічної літератури. З метою підвищення теоретичного фахового рівня передплачуються новинки періодичних видань: «Дошкільне виховання», , «Практика управління дошкільним закладом», «Палітра педагога», «Джміль». З метою реалізації основних завдань, щодо формування особистості дошкільника, педагогічний колектив працює  над створенням єдиного методичного простору.

Якість освітнього процесу в дошкільному закладі відповідає програмним вимогам програми «Дитина». Для вирішення завдань поставлених програмою, зусилля педагогічного колективу були спрямовані на вирішення таких завдань:

  1. Розширення та удосконалення організації фізкультурно-оздоровчої роботи з дітьми дошкільного віку. 

  2. Патріотичне виховання в контексті розвитку духовного потенціалу особистості дитини дошкільного віку.        

  3.  Продовжувати формувати мовленнєві вміння і навички через різні види діяльності.

      В закладі дошкільної освіти «ДЗВІНОЧОК» створенні  належні умови для фізичного виховання дошкільників. Педагоги вдало використовують методи, прийоми, способи організації дітей при проведенні фізкультурних занять, спортивних заходів. Використовують традиційні і нетрадиційні методи та прийоми навчання. Під час роботи використовується необхідне спортивне обладнання: гімнастичні лави, гумові м’ячі різного розміру, скакалки, атрибути для проведення спортивних ігор. Значна увага приділяється проведенню загартовуючих та оздоровчих заходів: ходьба по доріжці, миття рук та вмивання прохолодною водою, гімнастика пробудження, пальчикові ігри, прогулянки на свіжому повітрі.

   У різновікових групах, за результатами антропометричних вимірювань, наявний листок здоров’я вихованців, згідно з яким проводиться маркування меблів, здійснюється індивідуальний підхід під час фізкультурно-оздоровчих заходів.

Працюючи за освітньою програмою для дітей від 2-х до 7-ми років «Дитина» педагоги мають змогу детальніше розкрити компетентнісний підхід та принцип інтеграції до реалізації різних форм дитячої активності: пізнавальної, емоційно-ціннісної, художньо-естетичної, креативної, мовленнєвої, фізичної.

Протягом навчального року ЗДО «ДЗВІНОЧОК» працює у напрямку створення належних умов для розвитку гармонійно та різнобічно розвиненої дитини, на формування її особистості, над створенням в умовах закладу дошкільної освіти розвивального життєвого простору, сприятливого для закладання основ компетентності дошкільників.

Два рази на рік проводиться перевірка рівня знань дітей по всіх вікових підгрупах.

Проводиться аналіз знань дітей рівня засвоєння дітьми старшого дошкільного віку завдань 7 освітніх ліній Базового компоненту дошкільної освіти:

«Особистість дитини», «Дитина в соціумі», «Гра дитини», «Дитина у сенсорно-пізнавальному просторі», «Мовлення дитини», «Дитина у природному довкіллі», «Дитина у світі культури».

           За результатами діагностики рівня засвоєння програмового матеріалу дітьми старшої підгрупи можна зробити висновок, що матеріал за всіма освітніми лініями засвоюється в повному обсязі всіма дітьми.

Значних результатів досягнуто з художньо-естетичного розвитку, пошуково - дослідницька діяльність реалізується у таких формах роботи як: творчі ігри, досліди, тривалі спостереження, екскурсії.  Ігрова діяльність є провідною діяльністю у всіх видах та формах роботи з дітьми. У грі діти відтворюють знання та моральні уявлення, задовольняли інтерес до навколишнього світу.  Слід підтримувати позитивне ставлення до різних видів ігор, сприяти розвитку рольової поведінки.

Протягом року вихователь Роздобудько В. О. проводить цікаві інтегровані заняття з музичного виховання і як результат творчої діяльності, це відтворюється в святах, музичних виставах, розвагах, театралізованій діяльності.

  На виконання Закону України «Про дошкільну освіту» працівниками закладу систематично проводиться робота з дітьми, які проживають у населенному пункті. З метою прогнозування мережі групи закладу дошкільної освіти з урахуванням освітніх запитів населення та створення умов для здобуття дітьми дошкільної освіти робочою групою ЗДО проводиться облік дітей від 0 до 6 років, які мешкають на території села. Результати обліку звіряються з даними по сільській раді, на  підставі  проведеної роботи складаються списки дітей від 0 до 6 років, які проживають в селі. Всі діти охопленні дошкільною освітою 100%.

 Заклад дошкільної освіти забезпечено нормативно-правовими документами з питань соціального захисту дітей.

Вихователі сприяють збереженню та укріпленню психічного та соціального здоров’я дітей, вчать дітей жити у злагоді з довкіллям та з самим собою, оптимістично ставитися до життя, навчають культурі поведінки, закладають основи соціальної компетентності дитини, сприяють вихованню свідомого та відповідального ставлення до життя та власного здоров’я, стимулюють потяг до здорового способу життя, орієнтують дітей на гуманістичні соціальні цінності.

Великого значення приділяється загартуванню дітей в умовах дошкільного закладу та сім’ї з метою зниження захворюваності дітей. Особливо звертається увага на проведення оздоровчих заходів (загартування повітрям і водою, використання фітотерапії, часнику, цибулі, фруктів та овочів, цитрусових), попередження дитячого травматизму та забезпечення безпеки життєдіяльності, а також проведення занять як з працівниками, так і з дітьми, з правил поведінки, надання першої долікарської допомоги у надзвичайних ситуаціях.

З метою створення безпечних і нешкідливих умов освітнього процесу й профілактики дитячого травматизму в закладі дошкільної освіти проводяться тематичні Тижні знань з безпеки життєдіяльності. Проводяться підготовки та об’єктові протипожежні тренування як вихованців так і персоналу закладу.

Цілеспрямовано протягом року проводиться робота з дітьми та батьками з питань безпеки життєдіяльності, яка цілеспрямовано велась за такими напрямками: «Дитина і вулиця», «Дитина і побут», «Дитина і природа», «Дитина і здоров’я».

Цікавими та змістовними були розваги: «Хай вогонь в серцях палає, а пожеж хай не буває»,  «Азбука безпеки».

Підсумком роботи з безпеки життєдіяльності дітей є проведення «Тижня безпеки дитини» (жовтень, квітень) щороку, метою яких є перевірити засвоєння дітьми знань про поведінку під час надзвичайних ситуацій, поліпшити якість освітньої роботи з дітьми з питань особистої безпеки та захисту життя. Кожен день тижня ми присвятили певній темі. На високому організаційному і методичному рівні проходять заняття, підготовлені вихователями.

        Підвищенню якості дошкільної освіти сприяє тісна співпраця з батьківською громадою, спрямована на підвищення психолого-педагогічної культури родин. Допомога  закладу дошкільної освіти батькам вихованців з актуальних для родин питань розвитку, виховання та навчання дітей традиційно надається всіма педагогічними працівниками: керівником закладу, вихователями у формі групових та індивідуальних, усних і письмових, та телефонних консультацій, бесід під час відвідувань сімей, шляхом залучення батьків до співпраці і взаємодії з педагогами у стінах дошкільного закладу тощо. Усі питання, які розв’язує  колектив упродовж  навчального періоду, мають відображення у роботі з батьками.

         Традиційно з батьками проводяться: збори для батьків, які поступають у ЗДО; засідання ради закладу; групові збори, бесіди, консультації; свята та розваги за участі батьків; виставки дитячих образотворчих робіт; конкурси, анкетування батьків. Для батьків поповнюються інформаційні батьківські куточки, папки-пересувки, робота консультативного пункту для батьків з підготовки дітей до школи. Певна робота проводиться з дітьми та їх батьками щодо попередження дитячого травматизму. Особливого значення мають заходи:

  • спортивно-родинні свята, які несли пропаганду здорового способу життя;

- музичні свята та розваги пропагували роботу закладу;

  • виставки образотворчих родинних робіт;

  • групові тематичні виставки: родинні, сезонні, до свят тощо.

Завдяки співпраці з батьками досягнуто значних результатів у навчанні та вихованні дітей дошкільного віку, вдосконаленні навчально-матеріальної бази. Велике значення у закладі надається естетичному оформленню приміщення.

 

Виходячи з аналізу освітньої та методичної роботи за попередній навчальний період, враховуючи досягнення та перспективи розвитку, визначено основні завдання на новий навчальний рік: 

 1. Здійснювати роботу щодо патріотичного виховання дошкільників, виховувати любовь до України. 

2. Продовжувати роботу над зміцненням та збереженням фізичного, духовного, психічного здоровя дітей, формування свідомого розуміння цінності власного життя та здоровя.

3. Активізація пізнавальної діяльності дошкільників в процесі ознайомлення з природою.

 

ЗАВДАННЯ ЗАКЛАДУ НА ОЗДОРОВЧИЙ ПЕРІОД:

Основною метою роботи закладу в літній період є зміцнення здоров'я дошкільнят та комплексний гармонійний розвиток особистості кожної дитини, зацікавлення дітей станом власного здоров'я. Для досягнення цієї мети необхідно виконати такі завдання:

  • створити оздоровче середовище;

  • раціонально організовувати різні форми навчання та оздоровлення на літній період ;

  • пропагувати принципи здорового способу життя;

  • забезпечити належні умови фізичного, психічного, духовного здоров'я  дітей дошкільного віку.

 

 

МЕТОДИЧНА РОБОТА З КАДРАМИ на майбутнє

ПІДВИЩЕННЯ  ПЕДАГОГІЧНОЇ  МАЙСТЕРНОСТІ  ПРАЦІВНИКІВ:

  • Продовжувати впроваджувати Освітню програму для дітей від 2 до 7 років «Дитина».

  • З метою підвищення теоретичного рівня та фахової майстерності педагогів забезпечити участь кожного педагога в роботі методичних заходів.

  • З метою підвищення якості освітнього процесу та фахової майстерності педагогів, організовувати взаємовідвідування занять, режимних моментів між колегами із подальшим детальним аналізом, здійснювати контроль за підготовкою педпрацівників до робочого дня та веденням ділової документації згідно вимог.

  • Забезпечити використання інформаційних компютерних технологій у роботі вихователів.

  • Обговорити «Перспективне планування освітньої роботи вихователя за програмою  «Дитина»: структура перспективного плану; зміст основних розділів перспективного плану; аналіз типових помилок в роботі педагогів при плануванні освітнього процесу з дошкільниками.

  • Провести бесіду з елементами тренінгу: «Технологія ефективного спілкування з батьками» (негативні чинники спілкування, види спілкування педагогів з батьками, традиційні і нетрадиційні форми спілкування, ефективні способи побудови фраз спілкування, електронні засоби спілкування та інше).

 

  • Використання ІКТ у навчально-виховному процесі.

  • Адаптація дітей до умов дошкільного закладу.

  • Методика патріотичного виховання дошкільників.

  • Турбота про здоров’я дітей – найважливіше завдання педагогів.

  • Активізація рухової активності дошкільнят.

  • Підвищення рівня фізичних сил дитини за допомогою природних факторів.

  • Організація роботи з екологічного виховання.

  • Розвиток творчих здібностей дітей у процесі зображувальної діяльності.

  • Виховання ввічливості на особистому прикладі.

  • Сучасні підходи до організації освітнього процесу.

  • Формування у дошкільників естетичного ставлення до природи.

  • Взаємодія педагога з батьками у здійсненні виховного процесу.

  • Умови формування духовної особистості дитини.

 

САМООСВІТА

  • Знайомити з новинками науково-методичної літератури, стежити за педагогічними інноваціями в дошкільній освіті, проводити їх вивчення на педгодинах.

  • Передплата  періодичних видань.

  • Вивчати  нормативні документи та постанови Міністерства освіти і науки України.

  • Систематично опрацьовувати і аналізувати статтів журналах «Дошкільне виховання», «Палітра педагога», «Методична скарбничка вихователя» та інших педагогічних виданнях.

  • Вивчати передовий педагогічний досвід дитячих садків країни, області, міста, впроваджувати його в свою роботу.

  • Проводити «круглі столи», диспути, обговорення за матеріалами періодичних видань.

  • Взаємовідвідування: режимних моментів, організація трудової діяльності, спільна діяльність вихователя і дітей з ознайомлення з природою і фізичного розвитку, самостійна діяльність дітей.

 

ПЕДАГОГІЧНІ РАДИ

  1. «Новий  навчальний рік - нові пріорітети»:

-про обрання секретаря педради на новий навчальний рік;

-про виконання рішення попередньої педагогічної ради;

-про підсумки проведення літньої оздоровчої компанії та стан організації харчування;

-про схвалення річного плану, робочого плану (обговорення);

-про визначення програм,за яким буде працювати педколектив та затвердження форм та видів.

  1. «Вдосконалення фізичного розвитку дітей та зміцнення їх здоров’я в умовах ЗДО»

1.Про виконання рішень попередньої педради.

2.Здоров’язбережувальні технології навчання та виховання. Робота з дітьми, які часто хворіють в ЗДО.

3.Про мету та завдання фізичного розвитку дітей відповідно до вимог Базового компоненту дошкільної освіти.

4.Про форми та методи фізкультурно-оздоровчої роботи з

дошкільниками в умовах ЗДО.

5.Про харчування як невід’ємну частину оздоровлення дитини

6.Про просвітницьку роботу з батьками щодо даного питання.

  1. Підведення підсумків роботи за навчальний рік:

- про виконання рішень попередньої педагогічної ради;

- про результати комплексної перевірки в групах раннього віку;

- про наслідки діагнустування вихованців за навчальний рік;

- про підсумки роботи педагогічного колективу за навчальний рік за освітньою програмою для дітей «Дитина»;

Про результати роботи педколективу з охорони життя і здоровя дітей та запобігання усім видам дитячого травматизму;

-про підготовку до початку літньої оздоровчої компанії-харчування, організація дитячих розваг.

 

ВЗАЄМОЗВ’ЯЗОК   ЗДО  І ШКОЛИ

  • Вивчення нормативно-правової бази забезпечення якісного освітнього процесу з підготовки дітей до навчання в школі.     

  • Вивчення державних вимог щодо формування фізичної, психологічної, соціальної та особистісної компетенції дітей 5-6-ти річного віку. Ознайомлення з Державним стандартом початкової освіти.

  •   Забезпечити 100% охоплення дітей старшого дошкільного віку через відвідування ЗДО.

  • Оформлення батьківських куточків з матеріалами-порадами щодо підготовки дітей старшого дошкільного віку до навчання в школі.

  • Оформлення батьківських куточків з матеріалами-порадами щодо підготовки дітей старшого дошкільного віку до навчання в школі.

  • Спільна консультація з вчителями на тему: «Мовленнєвий розвиток дошкільників, як складова готовності до шкільного навчання».

  • Обмін досвідом між вихователями ЗДО і вчителями школи «Шляхи успішної адаптації дитини до нових умов життя».

  • З метою підвищення рівня мотиваційної готовності старших дошкільників до навчання в школі: організувати та провести екскурсію до школи, шкільної їдальні, спортивного майданчика, на свята; використовувати в освітній роботі сюжетно-рольові ігри: "Школа", "Бібліотека" та ігри іншої шкільної тематики; знайомити вихованців з правилами поведінки школярів; організувати конкурс дитячих творчих робіт на шкільну тематику.

  • Настановні збори для батьків майбутніх першокласників «На порозі школи».

  • РОБОТА З БАТЬКАМИ

 

  • З метою активного залучення батьків до освітнього процесу: проводити консультації;  залучати батьків до активної участі у музичних та спортивних святах і розвагах; провести конкурси творчих робіт дітей і батьків; залучати батьків до посильної   участі в оснащенні предметно-розвивального середовища в групі: виготовлення  лепбуків провести анкетування батьків щодо роботи ЗДО та підготовки дітей до школи; проводити Дні відкритих дверей.

  • Проведення наочної пропаганди через: поновлення матеріалів батьківських куточків; виставки бібліотечки для батьків; поновлення папок-пересувок; виставки демонстраційного матеріалу з актуальних проблем.

  • Порадник для батьків «На порозі школи» (батьківські збори для батьків дітей старшого дошкільного віку).

  • Організувати тематичні виставки: - «Підготовка дітей до школи». - «Що потрібно знати і вміти майбутньому першокласнику».

 

 

І. Взаємодія ЗДО та родини:

1.Перспективи та завдання розвитку ЗДО на 2020-2021 навчальний рік.

2. Стан харчування дітей в ЗДО.

3. Вибори голови та членів батьківського комітету

4.Відкритий мікрофон «Що ми очікуємо від дитячого садка?»

ІІ.Наші діти стали старшими на рік

  1. Аналіз підсумків освітнього процесу.

  2. Підсумки спільної роботи ЗДО та батьківського комітету.

  3. Попередження дитячого травматизму – спільне завдання ЗДО та сім'ї.

  4. Організація харчування дітей в літній оздоровчий період.

5. Виставка дитячих поробок «Чому ми навчилися за рік».

КОНСУЛЬТАЦІЇ ДЛЯ БАТЬКІВ:

  • Сім’я – перша школа морального зростання

  • Батьківське виховання: типові помилки

  • Стилі батьківського виховання та сімейних відносин

  • Повітряно-тепловий режим у ЗДО. Одяг дітей 2-7 років у приміщеннях

  • Поради батькам щодо морального виховання дошкільників

  • Соціальне здоров’я дошкільників.

  • Як обстежити рівень мовленнєвого розвитку дитини напередодні її вступу до школи?

  • Перша допомога дитині, яка постраждала від засобів побутової хімії

Правила харчування дітей влітку.

ТЕМАТИЧНІ  ВИСТАВКИ  БАТЬКІВ ТА ДІТЕЙ

  • «Красу дарує нам осіння днина – жовтеньке листячко й червону горобину».

  • «Я люблю морозну зиму!»

  • «Грає веснонька – розігралася, вся природонька розспівалася».

  • «Безпечний  дивосвіт».

  •  

ДНІ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ

  • «Ми сьогодні, крім малят, зустрічаєм мам і тат».  Знайомство з роботою дошкільного навчального закладу.

  • «Якщо життя в садочку радісне й активне – той самопочуття у всіх відмінне». Фізкультурно-оздоровча робота.

  • «Мандруємо країною Дитинства». Гра в житті дитини.

  • Запрошувати батьків на всі свята, розваги, дні здоров’я,  тематичні тижні, які проводяться у ЗДО.

 

ПЛАН РОБОТИ БАТЬКІВСЬКОГО КОМІТЕТУ

  • Зустріч батьків з вихователями, визначення кандидатур батьків для роботи в батьківському комітеті.

  • Знайомство з річним планом роботи ЗДО на новий навчальний рік.

  • Участь батьків у підготовці та організації осінніх свят; осіннього ярмарку.

  • Підготовка до проведення новорічних ранків.

  • Залучення батьків до святкування Різдвяних свят.

  • Підготовка спільно з вихователями концертної програми «Улюблені пісні мам і бабусь». Поздоровлення з 8 Березня мам, бабусь і дівчаток.

0-02-05-2ac7200c467adc09f8ac1ebea440e57c
0-02-05-0c241e605971641d91aa694a540b8809
0-02-05-67632f6bf98ee9f84f4e6fb05bae9303
bottom of page